Saugus apmokėjimas jums patogiu būdu
Nemokamas pristatymas per 1 d.d.
30d. nemokamo grąžinimo garantija
100proc. Originalios prekės

Nike Air

Kolekcijos
Rūšiuoti
per puslapį
(324)
Rūšiuoti
per puslapį
(324)

Nike Air – sportbačiai, nuolat keičiantys istoriją

Prieš beveik šešis dešimtmečius du sporto entuziastai – bėgikas ir lengvosios atletikos treneris – įkūrė įmonę, pakeitusią sportinių batelių istoriją. Tuo metu jie net negalėjo įsivaizduoti, kad ateityje šios įmonės logotipas ir pavadinimas bus vieni žymiausių pasaulyje – jie tenorėjo pagaminti kuo lengvesnius ir patogesnius sportinius batelius.

Sakyti, kad Nike įkūrėjams Philui Knight ir Billui Bowerman pavyko būtų daugiau nei kuklu. Nike Air sportbačiai, kuriuos šiandien avi visas pasaulis, yra vieni patogiausių, kokybiškiausių ir išskirtiniausių kedų.

Tačiau nuo Nike įkūrimo iki jų pasirodymo reikėjo palūkėti net apie penkiolika metų.

Nike istorija

Nike įmonė iš pradžių vadinosi Blue Ribbon Sport – kaip ir Knighto mėgstamiausias alus Blue Ribbon.

Kompanija iš pradžių užsiėmė sportinių batelių importu ir juos pardavinėjo Oregono, o po to ir Kalifornijos valstijose.

Po kelerių metų versle, 1971 m., įmonė paleido ir savo pačių kurtos sportinės avalynės gamybos liniją. Batams buvo suteiktas graikų pergalės deivės Nike vardas. Šis vardas vėliau duotas ir visos avalynės kolekcijai, o 1978 m. visa Blue Ribbon Sport oficialiai tapo Nike.

Dabar jau kultiniai Nike Air debiutavo 1979 m. ir iš kitų batelių rinkoje išsiskyrė tuo, kad pade turėjo suslėgto oro pagalvėlę, suteikiančią amortizaciją ir sumažinančią smūgius.

Metams bėgant Nike Air buvo nuolatos tobulinami ir šiandien yra daugybė įvairių jų porūšių, skirtų skirtingoms sporto šakoms, pvz. bėgimui, krepšiniui ir aktyviam gyvenimo būdui.

Nike Air Force

Vieni populiariausių Nike Air yra Nike Air Force. Šiandien šie bateliai yra pamėgti miestiečių ir dažnai vadinami laisvalaikio batais, tačiau kai buvo sukurti 1982-aisiais, jie buvo skirti krepšiniui.

Nike Air Force tapo vienais populiariausių dizainų visoje sportinių batelių istorijoje. Visgi, iš pradžių prekyba nevyko itin sėkmingai ir praėjus vos porai metų Nike norėjo šią liniją panaikinti. Tik Baltimorės miesto perpardavinėtojų dėka taip neįvyko – šie pasiūlė gaminti daugiau šių kedų spalvų. Tai buvo genialus pasiūlymas, nes batelių paklausa itin išaugo ir jų gamyba vyksta iki šių dienų.

Įdomu tai, kad moterims skirti Nike Air Force 1 modeliai pasirodė tik 2001-aisiais. Juos kompanija išleido po to, kai reperė Missy Elliot jais pasipuošė ant savo 1997-ųjų albumo viršelio ir Nike suprato, kad ir moterys nori juos dėvėti.

Nike Air Max

Kiti ne mažiau populiarūs Nike sportbačiai – tai Nike Air Max batai, ištrynę ribas tarp mados ir sporto, ir tapę kultiniais tiek tarp sportininkų, tiek tarp „sneakerheadų“.

Nike Air Max - 1987-aisiais pasaulį išvydęs dizainerio Tinkerio Hatfieldo kūrinys. Jis nusprendė pade esančią oro kapsulę palikti matomą. Ši kapsulė visiems priminė apie išskirtinę Nike technologiją – suslėgto oro pagalvėlę, suteikiančią bateliams daugiau lankstumo, lengvumo ir sumažina smūgio jėgą bėgant.

Per 30 metų Nike išleido apie 70 skirtingų Air Max modelių ir dizaino variantų, tokių kaip Nike Air Max 90, o pačiu populiariausiu modeliu kompanijos istorijoje tapo Air Max 95. Reikėtų nepamiršti ir naujojo dizaino Nike Air Max 2090 kedų, atsikleidžiančių futuristinio modelių dvasią.

Jų dizainą sukūrė dizaineris Sergio Lozano: batelio konstrukcija priminė žmogaus stuburą, o įvairios gamyboje naudotos medžiagos atspindėjo odą, šonkaulius ir sausgysles.

Nike Air Jordan

Kalbant apie Nike Air batelius būtina paminėti ir legendinius Nike Jordan – 1985-aisiais kompanijos Nike ir NBA superžvaigždės Michael Jordan kartu sukurti kedai, stebinę unikaliu dizainu ir patogumu.

Iš viso iki šiol yra sukurti 35 Air Jordan modeliai.

Kuo išsiskyrė šie kedai? Kurdami Air Jordan batelius Nike dizaineriai glaudžiai bendradarbiavo su krepšininku ir pagal jo pageidavimus sukūrė modelį plonu padu. Juose taip pat panaudota Nike Air Max sistema, tad kedai yra itin patogūs ir tinkami krepšinio salei. Tokie bateliai kaip Air Jordan 1 iki šiol yra labai populiarūs.

Nike Zoom

Jei esate Nike gerbėjas, tikrai žinote ir apie Nike Zoom, kurie yra sportininkų pamėgtas bėgimo, krepšinio ir lauko sporto batelių derinys.

Nike Air Zoom dienos šviesą išvydo 1995-aisiais ir stebino savo kokybe bei dizainu. Kadangi Nike visuomet siekė tobulumo, po pirmosios batelių laidos, atsirado Nike Zoom Alpha, dar pranašesni savo amortizacija ir parama pėdai, o po jų ir daugiau Nike Zoom laidų.

Prieš trejus metus Nike pristatė naujus Nike Zoom 2k kedus, kuriuose nostalgija devintajam dešimtmečiui susilieja su futuristiniu dizainu.

Nike Air React

Nike React sportbačiai parduotuvių lentynose atsirado prieš ketverius metus, kai Nike pasiekė neįmanomo – labai lengvus, bet tuo pat metu ir itin tvirtus sportbačius. Tam kūrėjai vėlgi pasitelkė savo naujausias technologijas ir specialų avalynės poroloną.

Šie bateliai skirti krepšiniui – sportui, kuriame žaidėjai turi staigiai keisti kryptį ir įgauti pagreitį.

Kaip pasirinkti

Svarstote kaip išsirinkti geriausius Nike Air, atitiksiančius jūsų poreikius? Štai mūsų rekomendacijos vyrams, moterims ir vaikams.

Krepšiniui rinkitės Nike React arba klasikinius Nike Air Jordan, atletikai ir bėgimui – Nike Air Max, laisvalaikiui - Nike Air Force, o jei užsiimate įvairia aktyvia ir sportine veikla – Nike Zoom. Ieškok šių prekių SIL.lt!