Saugus apmokėjimas jums patogiu būdu
Nemokamas pristatymas per 1 d.d.
30d. nemokamo grąžinimo garantija
100proc. Originalios prekės

Air Jordan 1 Batai

Kolekcijos
Mes negalime rasti prekių, atitinkančių pasirinkimą.

Air Jordan 1 batai

Air Jordan 1 modelis – tai sportbačiai, išsiskiriantys ir žavintys ne tik išskirtiniu patogumu ir sportinių batų etalonu tapusiu dizainu, bet ir savo sukūrimo istorija.

Air Jordan 1 batų sukūrimas

Nors Air Jordan 1 buvo sukurti ir pristatyti 1985 metais, jų istorija prasideda truputį anksčiau. Kai 1984 metais tuo metu dar mažai žinoma sportinius batus gaminanti Nike kompanija pasiūlė taip pat naujam, bet perspektyviam NBA naujokui Michael’ui Jordan’ui bendradarbiauti ir sukurti vardinius sportbačius, turbūt mažai kas galėjo įsivaizduoti, kad šie nauji batai taps ikoniniu sportbačių simboliu. Nors, kartu su pažadu sukurti vardinių krepšininko batų seriją, taip pat buvo siūloma itin didelė pinigų suma - net 2,5 milijonų dolerių, visgi, Michael‘as Jordan‘as iš pradžių norėjo atsisakyti Nike pasiūlymo, nes tikėjosi bendradarbiauti su Nike konkurentu Adidas, atstovaujamu krepšinio žvaigždės Marques‘o Johnson‘o, kuriuo ypač žavėjosi naujasis lygos krepšininkas. Tačiau, paskatintas tėvo, Michael‘as Jordan‘as vis dėl to sutiko bendradarbiauti su Nike ir savo naujų vardinių sportbačių turėjo laukti dar visus metus. Sudarius sutartį, pirmiausia, buvo ieškoma tinkamo pavadinimo būsimos NBA žvaigždės batams.

Tuometinis Jordan’o agentas David’as Falk’as paskatino rinktis Air Jordan pavadinimą taip pabrėžiant tiek Nike Air technologiją, tiek NBA naujoko išskirtinius gebėjimus. Ši idėja, kad krepšininkas turėtų savo vardinius batus, nors dabar atrodo labai įprasta, tačiau tuomet buvo labai prieštaringa. Anot tuomet vyravusių NBA taisyklių, visi žaidėjai turėjo avėti tik baltus arba juodus batus, o kiekvienas komandos žaidėjas turėjo dėvėti tuos pačius batus kaip ir kiti komandos nariai, taip siekiant skatinanti komandos bendradarbiavimą ir neišskirti žaidėjų. Nors pristatyti naujieji Air Jordan batai buvo iškart uždrausti dėl jų unikalaus dizaino, tačiau dabar Nike Air Jordan yra laikomi ne tik sportbačių dizaino etalonu, bet ir vienu iš svarbiausių NBA žaidėjų pergalės kovoje už savo teises ir pripažinimą simboliu.

Unikalus Air Jordan 1 batų dizainas

Kaip ir minėta, naujieji Nike Jordan buvo uždrausti dėl to meto NBA nustatyto sportbačių standarto neatitinkančio dizaino. Taigi, kuo anuomet išsiskyrė Nike Air Jordan batų modelis nuo kitų žaidėjų batelių? Šių batų kūrimas buvo patikėtas dizaineriu Peter'iui Moore'ui, kuris ne tik nusprendė įprastą juodos ir baltos spalvų derinį papildyti ryškia raudona spalva, bet ir sugalvojo pridėti legendiniu tapusį akcentą – Air Jordan logotipą – sparnus ir krepšinio kamuolį. Sparnų logotipas papuošė Air Jordan I įmovą ant šoninės sportbačių dalies. Šį logotipą iki šių dienų turi visi  Air Jordan kolekcijos modeliai. Žinoma, naujieji sportbačiai taip pat išsiskyrė dėl Nike Air technologijos, suteikusios batams geresnes amortizacines savybes ir užtikrinusios išskirtinį patogumą. Taigi, raudoni sparnų logotipu pažymėti su oro pagalve pade Air Jordan 1 kedai sugriovė iki tol galiojusius spalvų ir dizaino barjerus bei tapo sportinės avalynės etalonu.

Nike Air Jordan batai dabar

Dabar Nike Air Jordan 1 kolekciją sudaro didelis kiekis spalvinių variacijų ir įvairaus ilgio kirpimo modelių, pavyzdžiui, Air Jordan 1 OG su 9 skylėmis batraiščiams, Air Jordan 1 Mid su 8 skylėmis batraiščiams bei kiti. Dėl išskirtinės Nike oro pagalvės pade užtikrinančios neprilygstamą komfortą ir unikalaus batų dizaino nėra abejonių, kad kiekvieno Air Jordan 1 kaina atitinka globalius sportinių batų kokybės standartus. Išsirink ikoninius batelius www.sil.lt elektroninėje parduotuvėje – čia rasi daugybę modelio spalvų ir versijų.