Herojai ateina ir išeina, o legendos gyvuoja amžinai. Taip mažų mažiausiai galime pavadinti vieną geriausių visų laikų krepšininkų Kobe Bryant’ą, kurio pasaulis neteko praėjusių metų sausį. Nors šio bebaimio kario nebeturime gyvųjų tarpe – jo palikimas ir pasiekimai niekada nebus pamiršti. Kalbant apie Kobe Bryant’ą, tikriausiai daugumai krepšinio gerbėjų, prieš akis turėtų iškilti jo pasirodymas prieš „Raptors“ komandą. Prisiminkime lygiai prieš 15 metų įvykusį šou Los Andžele!

Sausio 22-oji, 2006-ieji. To, kas „Staples Center“ įvyko tą naktį, NBA lyga ir visas krepšinio pasaulis nematė labai ilgą laiką. Trumpam grįžkime į 1962-uosius – legendinis Wilt‘as Chamberlain‘as kovo 2-ąją Niujorko „Knicks“ ekipai suvertė 100 taškų ir nustatė nepasiekiamą kartelę. Nuo to laiko šešis kartus buvo peržengta 70 pelnytų taškų riba. Paskutinį kartą taip rezultatyviai varžovus nustebinęs buvo David‘as Robinson‘as – 1994-ųjų balandžio 24-ąją mače prieš „Clippers“ jis pelnė 71 tašką. Minėtą 2006-ųjų sekmadienį Los Andžele susitiko „Lakers“ ir „Raptors“ ekipos – mačas nekėlė didelio ažiotažo, o daugumos dėmesį tą naktį kaustė NFL lygos rungtynės. Net ištikimas „Lakers“ fanas Jack‘as Nicholson‘o nutarė praleisti šias rungtynes. Ko, tikriausiai, šis gailisi iki šių dienų. Tuo metu atrodė, jog tai tik dar vienos reguliariojo sezono rungtynės ir niekas neįsivaizdavo, kad jose gali gimti vienas ryškiausių krepšinio istorijos įrašų. Įpusėjus mačui svečiai iš Toronto pirmavo 63-49. Prastas komandos žaidimas įsiutino 26 taškus pirmoje dalyje pelniusį Kobe Bryant‘ą. Pažadintas žvėris po  ilgosios pertraukos žengė ant parketo nenusiteikęs juokauti – vieną po kito leido taiklius šūvius ir vien per trečiąjį kėlinį pelnęs 27 taškus išvedė komandą į priekį. Ketvirtajame kėlinyje Mamba nebuvo linkęs sustoti ir išėjo į aikštę su misija pribaigti varžovus. Iki kėlinio pabaigos likus kiek mažiau nei penkioms minutėms Kobe smeigė tritaškį ir pelnė 70-ąjį tašką bei padidino komandos persvarą iki 15 taškų. Matant taip siaučiantį mylimos komandos lyderį įsiaudrino ir publika, kuri vieningai pakilusi iš savo vietų plojimais ragino Mambą nesustoti. Iki rungtynių pabaigos likus 43.4 sekundėms, prie baudų metimo linijos stojęs Kobe pelnė paskutinius du savo taškus tą naktį – iš viso surinko net 81 tašką bei įsirašė į krepšinio istorijos metraščius kaip antro rezultatyviausio visų laikų NBA pasirodymo savininkas. Beveik 19 tūkstančių „Staples Center“ užpildžiusių „Lakers“ fanų tapo šio istorinio įvykio liudininkais ir atsidėkojo savo dievaičiui vieningai skanduodami „MVP! MVP!“ Kobe savo benefiso metu pataikė 28 metimus iš 46 – tarp jų 7 tritaškius iš 13 bei pridėjo 18 taiklių baudos metimų iš 20. Toks pasirodymas nustebino net patį jo kaltininką: „Net sapnuose nesvajojau apie tokį pasirodymą. Tai vienas iš tų dalykų, kurių neįmanoma paaiškinti – tai tiesiog įvyko. Man rūpėjo komandos pergalė – tai mane užvedė ir virto šiuo ypatingu pasirodymu. Nesupratau, kas įvyko, kol nepalikau aikštės ir neišgirdau, kiek iš tiesų pelniau taškų.“ Bryant‘o pasirodymas tą naktį iš proto varė absoliučiai visus. Komandos draugai po mačo prašė jo autografo, arenos pranešėjas siūlė sirgaliams išsaugoti bilietus, o tuometinis komandos savininkas Jerry Buss’as tai, ką pamatė, prilygino stebuklui. Įdomu, jog Bryant‘ui pelnius 77-ąjį tašką, treneris Phil‘as Jackson‘as norėjo savo žvaigždę pasodinti ant atsarginių suolelio, tačiau jį sustabdė asistentas Frank‘as Hamblen‘as. Mambai tuo metu trūko vos vieno taško, kad pakartotų antrą rezultatyviausią pasirodymą istorijoje – 1961-aisiais Wilt‘as Chamberlain‘as pelnė 78 taškus. „Nesekiau, kiek taškų sumetė Kobe ir pažvelgęs į Frank‘ą pasakiau, jog laikas jį išimti iš aikštės. Šis man atsakė, jog Kobe turi 77 taškus ir jeigu jį dabar pasodinsiu ant suolo arenoje kils riaušės“ – prisiminė legendinis Phil‘as Jackson‘as.

„Mes tiesiog stebėjome, kaip jis renka taškus ir negalėjome nieko padaryti“ – po rungtynių kalbėjo „Raptors“ lyderis Chris’as Bosh’as. Ši naktis ypatinga tapo ne tik pačiam Kobe Bryant’ui, bet, kaip vėliau paaiškėjo, ir jo močiutei. Vakaro herojus atskleidė, jog rungtynės su Toronto „Raptors“ buvo pirmosios, kurias arenoje gyvai stebėjo jo močiutė. Tinkemesnio pasirinkimo būti ir negalėjo.

Nė vienas Toronto ekipos krepšininkas, tą naktį dengęs Mambą, nesugebėjo rasti priešnuodžių. Jį gynyboje prižiūrėti bandė net aštuoni „Raptors“ žaidėjai, tačiau daugiausia Kobe Bryant‘o kirčių tą naktį kliuvo Jalen‘ui Rose‘ui. Mamba nepraleido šanso savo oponento patraukti per dantį ir po rungtynių. ESPN analitiku dirbantis buvęs „Raptors“ krepšininkas praėjusiais metais Bostono „Celtics“ ir Filadelfijos „76ers“ rungtynių transliacijos ilgosios pertraukos metu prisiminė po legendinių Kobe Bryant’o rungtynių nutikusį įvykį: „Po to kai jis mums sumetė 81 tašką, sutikau jį restorane. Kobe užsisakė martinio, padavėjas jo paklausė, kiek alyvuogių jis norėtų savo gėrime. Kobe žvelgdamas man tiesiai į akis atsakė, jog 81. Ilsėkis ramybėje, legenda.“ Šis įvykis net buvo atkurtas 2017-aisiais – specialiai laidai Jalen vs. Everybody buvo nufilmuota reklama, kurioje suvaidino abu šio įvykio herojai.