Saugus apmokėjimas jums patogiu būdu
Nemokamas pristatymas per 1 d.d.
30d. nemokamo grąžinimo garantija
100proc. Originalios prekės

Dr Martens 1460 Batai

Kolekcijos
Rūšiuoti
per puslapį
(4)
 1. 1 Spalva

  Dr. Martens 1460 Black Smooth

  Sezoniniai batai kolekcijos

  200,00 Eur 150,00 Eur
 2. 1 Spalva

  220,00 Eur 132,00 Eur
 3. 1 Spalva

  190,00 Eur 114,00 Eur
 4. 1 Spalva

  Dr. Martens 1460 Pascal Chroma Silver

  Sezoniniai batai kolekcijos

  180,00 Eur 108,00 Eur
Rūšiuoti
per puslapį
(4)

Dr Martens 1460 – ar jau turi ir tu?

Dr Martens batai yra puikus pavyzdys, kaip keičiasi pasaulis ir mada. Iš pradžių nešioti kaip ne itin madinga, bet patogi avalynė, šiandien jie yra tikras „must-have“ kiekvienam mada besidominčiam žmogui.

Šių karinio stiliaus batų kūrėjas buvo vokietis armijos gydytojas Klasas Märtensas. Patyręs slidinėjimo traumą vyras sau susikūrė specialius batus su oro pagalve, turėjusius suteikti patogumo. Juos pamatęs  vyro draugas įžvelgė didžiulį potencialą ir buvo teisus – nuo 1960-ųjų iki 2010-ųjų visame pasaulyje parduota daugiau nei 100 milijonų Dr Martens porų.

Karo palikimas

Iš pradžių vyrai batų padus gamino iš po karo nurašytos gumos, vidpadžius iš antpečių, o batų viršų iš kariškių odinių kelnių. Tuo metu Dr Märtens vadintiems batams sparčiai išpopuliarėjus, 1952 m. vyrai atidarė gamyklą Miunchene ir juos gaminti pradėjo masiškai.

Darbinius batus mėgo sodininkai ir darbininkai, tačiau neužilgo vis daugiau žmonių ėmė žavėtis jų patogumu ir 1959-aisiais dokai pasiekė Jungtinę Karalystę. Čia dienos šviesą išvydo žymiausias kompanijos modelis – Dr Martens 1460. Šie skaičiai reiškia pardavimo Jungtinėje Karalystėje pradžios datą.

Norint geriau atitikti rinką, iš pavadinimo buvo pašalintas „ ä“ ir taip batai virto Dr Martens, greitai pakrikštyti „Doc Martens“ ir tiesiog galiausiai dokais.

Darbininkai ir roko žvaigždės

Dr Martens 1460 turėjo aštuonias skylutes raišteliams, buvo militarizuoto stiliaus ir puikiai atitiko to laikotarpio dvasią – revoliucijos ir perversmai buvo tapę kasdienybe. Batus avėjo darbininkai, pašto darbuotojai, o greitai ir roko žvaigždės, kurių pirmoji buvo Petas Townshendas iš grupės The Who.

Šie batai simbolizavo maišto dvasią, kuria didžiavosi pankai, rokeriai ir įvairių kitų subkultūrų atstovai.

Dokai greitai išplito ir JAV, kur juos išpopuliarino tie patys ten koncertavę rokeriai. Grupių Sex Pistols, The Clash ir kitų nariai batus laikė tarsi savo uniformos dalimi, o ši tradicija tarp menininkų tai tęsiasi ir šiandien. Tiesa, nebereikia būti rūkančiu ar besikeikiančiu rokeriu, dokus labai mėgsta ir Lizzo, ir Rita Ora, ir Lil Nas. Turbūt visi širdyje esame maištininkai?

Stiliaus akcentas

Šiandien, dokai ne tik juodi. Štai Dr Martens Virginia – itin plonos, švelnios, minkštos odos linija – leidžiama įvairiausiomis spalvomis.

Vis dėlto, turbūt populiariausi dokai yra būtent juodi. Galite rasti skirtingos tekstūros odos ir juodų atspalvių batų, kaip pvz. Dr Martens Pascal, Dr Martens Mono Black ar Dr Martens 1460 Smooth modeliai.

Juos galima derinti prie beveik visko, nuo džinsų, odinių kelnių iki lengvų vakarinių suknelių.