Asics – tai vardas, kuris jau daugybę metų dominuoja laisvalaikio ir sporto sekcijose. Susipažinkime su kompanija ir jos istorija iš arčiau. 1945-aisiais grįžęs iš karo Kihachiro Onitsuka ieškojo būdų, kaip užsidirbti ir pastebėjęs, kad Japonijoje trūksta sportinės avalynės, 1949-aisiais Kobėje įsteigė „ONITSUKA Shokai“ kompaniją. Tais pačiais metais įmonė reorganizuojama kaip „ONITSUKA Co., Ltd.“, kurioje dirbo keturi darbuotojai ir kurios kapitalas siekė 300 000 jenų.

Vėliau įmonės pavadinimas pakeičiamas į Asics, lotyniško posakio „Anima Sana In Corpore Sano“ („Turėtum melstis už sveiką protą sveikame kūne“) trumpinį, Romos satyristo Juvenalo citatą. Šią patarlę Kihachiro Onitsukai pasiūlė karo laikų draugas, kuomet jis konsultavo draugą verslo klausimai. Šie žodžiai Onitsukai paliko gilų įspūdį, todėl jis nusprendė, jog nori gaminti sportinę avalynę ir tuo pačiu įkvėpti jaunus žmones rinktis aktyvų gyvenimo būdą ir sportuoti. 

1950-aisiais kompanija pristatė pirmąjį savo kūrinį – krepšiniui skirtus kedus. Tuo metu buvo manoma, kad krepšiniui skirtą avalynę pagaminti yra sudėtingiausia, todėl Onitsuka nusprendė priimti tokį iššūkį ir mane, kad įveikus jį, kompanija sėkmingai peržengs ir ateityje laukiančius barjerus. Kompanijos savininkas krepšinio batų prototipus išbandyti tuo metu duodavo stipriausių komandų žaidėjams ir taip ieškojo būdų dar labiau tobulinti  batų konstrukciją.

1953-aisiais išleisti pirmieji kompanijos kedai, pritaikyti maratonininkams - Marathon TABI. Artimiausiu laikotarpiu kompanijos avalynės pasiūlą papildė dar daugybė naujų produktų – batai golfui, alpinizmui, imtynėms, tinkliniui.

Per ilgą veiklos laikotarpį Asics gamino daugybę skirtingų avalynės rūšių, tačiau labiausiai yra vertinami dėl bėgimo ir laisvalaikio avalynės, o vienomis garsiausių serijų yra laikomos GEL-Kayano, GEL-Lyte ir GEL-Nimbus. Šių linijų kedai vyrams ir moterims vertinami ir mėgstami visame pasaulyje – pradedant nuo laisvalaikio stiliaus gerbėjų ir baigiant profesionaliais sportininkais bei aktyvaus gyvenimo būdo entuziastais.

Šiomis dienomis savo kultūrinio fenomeno pripažinimą kompanija plečia bendradarbiaujant su garsiais mados dizaineriais, kūrybininkais ir sportininkais iš viso pasaulio. Plėsdama partnerių ratą Asics siekia ne tik garsinti savo produkciją, bet ir tuo pačiu įkvėpti jaunesnes kartas ir visus kitus judėti ir dalintis savo istorijomis.

Asics avalynę jau gali įsigyti www.sil.lt e-parduotuvėje! ➡️ SHOP