HOKA gimė iš nepajudinamo tikėjimo, jog nepaisant abejojančių, ignoruojant kritikus ir išliejus savo širdį laukinei idėjai, įmanoma sukurti batą, leidžiantį žmonėms skristi kalnais. O dabar apie viską nuo pradžių.

Hoka One One (dabar HOKA) prekės ženklą Prancūzijoje 2009-aisiais įkūrė Nicolas Mermoud ir Jean-Luc Diard, kurie anksčiau dirbo su aktyviam laisvalaikiui dedikuotu prekės ženklu Salomon. Nicolas ir Jean-Luc pirmiausia norėjo sukurti batus, kurie leistų jiems greičiau ir komfortiškiau bėgioti kalnais. Šis tikslas juos atvedė prie Hoka One One bėgimo batelių gimimo. Jie išsiskyrė dideliais pado gabaritais – toks sprendimas leido užtikrinti amortizaciją, kokios tuo metu neturėjo nei vienas rinkoje buvęs bėgimo kedų modelis. Kompanija pradžioje buvo pavadinta pagal maorių kalbos frazę „Hoka One One“, kuri reiškia „skristi virš žemės“. 2021-aisiais pavadinimas pakeistas į HOKA, reiškiantį „skristi“.

Dėl patobulintos amortizacijos ir stabilumo, Hoka One One batai iš pradžių buvo itin vertinami ultramaratono bėgikų, tačiau dėl amortizavimo ir minimalaus svorio jie labai greitai išpopuliarėjo tarp visų tipų bėgikų. Originalūs modeliai turi didžiausią amortizaciją, su laiku juos papildė lengvesni batai, kurie vis dar išlaiko daugumą originalių prekės ženklų akcentų.

HOKA kuria tvirtą bendruomenę ir remia daugybę sportininkų ir bėgikų, dalyvaujančių lengvosios atletikos, bėgimo ir triatlono varžybose. Taip pat, kompanija turi ilgalaikius rėmimo sandorius su profesionalių treniruočių grupėmis Arizonoje, Naujajame Džersyje ir Kalifornijoje.

Pagrindinis HOKA tikslas – įkvėpti žmones judėti. Norima įkvėpti visus sportininkus veikti be baimės ir kūrybiškai eiti į priekį su tikslu ir aistra. Tuo pačiu skleisti atvirto mąstymo idėją, kurioje pinasi naujovės, beribis kūrybingumas bei drąsūs ir netikėti sprendimai, skirti visų tipų sportininkams. Pasivaikščiojimas, bėgimas, fitnesas ar kita aktyvi veikla lauke – su HOKA viskas taps komfortiškiau ir paprasčiau. HOKA kompanijoje tikima, kad kiekvienas yra atletas, o judėjimas – didžiausias gyvenimo džiaugsmas.

Leiskis į trasą su HOKA avalyne!