Vienintelė tokia metuose – tai Nike Air Max diena! Šventės proga prisiminkime įdomius faktus iš vienos svarbiausių kedų kultūros serijų!

Švęsk Nike Air Max dieną kartu su SIL! Iki 2020 03 29 visoms prekėms -25% su kodu “AIRMAX” ➡️ APSIPIRKTI

Nuo ko viskas prasidėjo? Idėja kedus “užpildyti” oru gimė Frank'ui Rudy. Jį įkvėpė aeronautikos inžinieriaus darbas NASA. Jam pavyko kapsuliuoti orą į gumines membranas, taip sukuriant minkštą kedo pagalvę.

Nepaisant svarbių Rudy idėjų, Air Max tėvu yra laikomas garsusis Nike dizaineris Tinker'is Hatfield'as. Batelių su matoma pagalve idėja gime Hatfield’ui lankantis Paryžiuje -  jį įkvėpė Žoržo Pompidu centras ir jo "išvirkščias" dizainas.

Nike Air Max linija gimė 1987-aisiais su pirmuoju modeliu - Nike Air Max 1. Laisvalaikio bateliai pasauliui pristatyti buvo kartu su The Beatles daina "Revolution" ir klipu, kuriame buvo galima išvysti tokius atletus kaip tenisininką John'ą McEnroe, amerikietiško futbolo atstovą Bo Jackson'ą ir net patį Michael'ą Jordan'ą. 

Air Max 1 prototipas buvo sukurtas dar 1986-aisiais ir turėjo dar didesnę pagalvę, tačiau dėl gamybos proceso metu kilusių problemų, nuspręsta ją sumažinti.

Nike Air Max 93 modelis buvo panaudotas reklamuojant Range Rover pneumatinės pakabos sistemas spaudoje.

Air Max linijos laisvalaikio kedai buvo itin mėgstami įvairių subkultūrų atstovų - Hip-hop'o gerbėjų, reivo vakarėlių dalyvių ir t.t. Ypatingai pastebima buvo Jungtinės Karalystės ir Olandijos reiverių meilė Nike Air Max 90 bateliams – šių miestų ir ikoninio modelio ryšys išlieka iki pat šių dienų.

Nike Air Max 95 laisvalaikio bateliai Japonijoje buvo tokie populiarūs, jog dažnai tapdavo vagysčių objektu. Šiam fenomenui net buvo sugalvotas pavadinimas - "Air Max medžioklė" ("Air Max hunting").

2011-aisiais dizaineris ir iliustratorius Matt'as Stevens'as įprasmino meilę, kaip pats teigia "geriausiems bateliams istorijoje" ir išleido knygą, kurioje sutalpino 100 Nike Air Max 1 dizaino idėjų. 60 iš jų sudarė jau esamos versijos, o 40 buvo sukurtos pačio Stevens’o.

2019-aisiais išleisti Nike Air Max 720 laisvalaikio bateliai turi dar nematyto dydžio oro pagalvę - jos aukštis siekia 38 milimetrus. Įdomu tai, jog Nike kompanija rūpinasi ne tik stiliumi ir pėdų komfortu, bet ir planetos ateitimi, todėl daugiau nei 75% Air Max 720 modelio pagalvės sudaro perdirbtos atliekos.

Pirmoji Nike Air Max diena buvo švenčiame 2014-aisiais – praėjus 27-ies metams po pirmųjų Air Max’ų išleidimo. Tada buvo išleisti Nike Air Max 1 laisvalaikio kedai, kuriuos puošė šventinė data – 3.26, didžiuosiuose pasaulio miestuose specialiuose renginiuose šurmuliavo sneakerhead'ai.

2017-aisias Air Max diena sutapo su serijos 30-uoju jubiliejumi, todėl linksmybės truko ištisą mėnesį! Kovo mėnesį Air Max fanai sulaukė retro ir hibridų kedų leidimų bei visiškų naujienų su VaporMax priešakyje. Air Max šventė nusidriekė per visa pasaulį - Los Andžele sneaker’ių fanai šėlo su Travis'u Scott'u, Niujorko centrą nuspalvino šventinės reklamos, Japonijoje atidarytas Nike muziejus, o Nike VaporMax laisvalaikio kedai net pasiekė kosmosą!

2019-aisiais Nike Air Max diena buvo švenčiama penktą kartą. Ta proga buvo pristatyti Nike Air Max 270, Nike Air Vapormax 97, Air Max 180 ir kiti laisvalaikio bateliai. JAV miestuose buvo rengiamos menininkų parodos, kurių įkvėpimu tapo Nike Air Max 270 laisvalaikio bateliai.

 

Švęsk Nike Air Max dieną kartu su SIL! Iki 2020 03 29 visoms prekėms -25% su kodu “AIRMAX” ➡️ APSIPIRKTI

on